פעילות אכיפה בשטח

עמותת משמר בעלי החיים מקימה ומפעילה יחידות מתנדבים אשר פועלות בשיתוף פעולה עם הרשויות השונות ומטרתן הגנה על בעלי חיים מפני התעללות והזנחה.
העמותה מגייסת, מכשירה ומפעילה מתנדבים שיוצאים לשטח ופועלים בסמכות חוקית לאכיפת חוק צער בעלי חיים. הכשרת המתנדבים כוללת קורסים מקצועיים של העמותה, המעניקים להם את הידע הדרוש לפעול בתחום. בעקבות דיווחים על התעללות או על החזקה רשלנית של בעל חיים, יוצאים המתנדבים ומטפלים במקרים המדווחים, אוספים מידע ועורכים ביקורות חוזרות עד למיצוי הטיפול.
במקרי התעללות והזנחה קשים, בעלי החיים מוחרמים מידי הבעלים ומועברים להסגר העירוני או לפנסיונים על מנת למצוא להם בית אומן או משפחה מאמצת. בעלי החיים שאנחנו מחרימים אינם מורדמים למוות בשום מקרה, למעט מחלה סופנית.

פעילות חינוכית

הידעת? 75% מהפושעים המסוכנים התעללו בילדותם בבעלי חיים!

אנו מאמינים כי אכיפת החוק חייבת להיות משולבת בחינוך לאהבת בעלי חיים וכיבוד זכויותיהם, כחלק אינטגרלי מתכנית הלימוד בבתי הספר, בצבא, במשטרה, באקדמיה וברשויות. מתנדבי משמר בעלי החיים מפעילים מערכי הסברה וחינוך בבתי הספר העוסקים בזכויות בעלי חיים ובלקיחת אחריות על הטיפול בהם. המתנדבים מסבירים על פעילות אכיפת החוק, מבקשים מהתלמידים להיות ערניים ומנחים אותם לפנות לרשויות או אלינו כאשר הם נתקלים בהזנחה או בהתעללות בבעלי חיים.