משמר בעלי החיים בישראל

עמותת משמר בעלי החיים בישראל מפעילה יחידות מתנדבים להגנה על בעלי חיים הפועלות בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב ורמת גן. העמותה פועלת כדי להרחיב את הפעילות לערים נוספות. ניתן לפנות ולדווח על מקרי התעללות והזנחת בעלי חיים באתר העמותה או דרך טופס הדיווח בפייסבוק (איננו מתחייבים לטפל באירועים המדווחים דרך הודעה פרטית בפייסבוק).
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל2 days ago
אתם שואלים, המשמר משיב: (התמונה להמחשה בלבד)
ד' מרמת גן:"בחצר הסמוכה לבית שלי נמצא כלב שכל הזמן קשור ברצועה קצרה ללא מחסה מספיק מהשמש (לידו יש שמשיה לא יציבה). כשהערתי לבעלים הוא אמר שלכלב לא מפריע. האם מותר להחזיק ככה כלב?"
עו"ד ענבל קידר, היועמ"ש של משמר בעלי החיים משיבה: "החזקת הכלב כפי שמתוארת הינה אסורה ולא חוקית! חשיפת כלב לשמש מסכנת אותו בריאותית עד כדי התייבשות, מכת חום ומוות. בנוסף, קשירתו ברצועה קצרה עשויה לגרום לו לנזקים קשים כמו הסתבכות ברצועה עד כדי חנק, סטרס, דיכאון וכו'.
לפי תקנות חוק צער בעלי חיים, לרשות הכלב צריך לעמוד שטח של לפחות 16 מ"ר ואופן הקשירה צריך לאפשר לכלב להסתובב בכל השטח האמור חופשי מבלי להסתבך בעצמים. כמו כן חייב להיות מחסה נקי ומוגן משמש, רוח וגשם (מלונה) שבו מקום מרבץ עם בידוד תרמי במידה שהרצפה מבטון או ממתכת. המרחב המוצל צריך להיות בגודל של לפחות 3 מ"ר, שלא כולל את שטח המלונה".
אם זה אינו המצב, יש להעביר אלינו את הפרטים ונצא לשטח לביקורת במקום. ניתן להקליק כאן לדיווח: http://bit.ly/2uMDrmX
שתפו על מנת שכולם ידעו מהם תנאי ההחזקה החוקיים עבור כלבים.
יש לכם שאלות ליועמ"ש שלנו? כתבו לנו כאן או בפרטי ונשיב לכם.
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל1 week ago
עזרו לנו למצוא לשלומית בית חם...
שלומית הגורה נמצאה על ידי המשמר ברחוב כשהיא מיובשת ללא יכולת לראות מפאת דלקות חמורות בשתי עיניה. לצערינו לא ניתן היה להציל את ראייתה, אבל זה לא מפריע לה להיות חתולה אוהבת ומקסימה, שרק רוצה להתלטף ולשחק... שלומית מסתדרת נהדר עם חתולים, כלבים וילדים. מחפשת כרגע בית או אומנה. אנא עזרו לנו בשיתופים לתת לה חיים חדשים. ❤ מתעניינים מוזמנים בחום לכתוב לנו בפרטי.
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל1 week ago
החיים החדשים של לינדה... עזרו לנו להמשיך ולהציל בעלי חיים הזקוקים לנו: https://goo.gl/o92K9B

לינדה הגורה הוחזקה בתנאי הזנחה קשים: קשורה ברצועה קצרה מחוץ לבית, במסדרון צפוף ועמוס חפצים כשהיא רובצת בצרכיה. משמר בעלי החיים החרים את לינדה, ודאג לה לשיקום ולאילוף בכדי להחזיר לה את הביטחון בבני האדם ולהכין אותה לחיים חדשים ובטוחים.
לאחר השיקום, חיפשנו בית ללינדה, ובזכות השיתופים שלכם בפייסבוק היא זכתה בזוג הורים מדהימים, אלירן וגל. תודה אלירן וגל על ההשקעה והאהבה שלכם ללינדה, לא יכולנו לבקש בית יותר חם ומסור.

עלות החרמת כלב הכוללת הוצאות משפטיות, פנסיון, שיקום, טיפולים וטרינרים ואילוף - סה"כ מעל 7000 ש"ח, וזה אפילו לא כולל שעות רבות של מתנדבים והוצאות מכיסם הפרטי! אנו חייבים את עזרתכם על מנת להמשיך ולעזור לתת חיים חדשים לאלו הזקוקים לנו: https://goo.gl/o92K9B

תודה מלינדה, ומכולנו.
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל1 week ago
יומיאוו שמח לכולם! 😽😻😺
היום ה-8.8 מציינים את יום החתול הבינלאומי, ואנחנו כמובן שמחים לקחת חלק בחגיגה. כתבו לנו בתגובות את סיפור החתול שלכם (תמונות כמובן יתקבלו בברכה) והתגובות המרגשות/המצחיקות/החתוליות ביותר יקבלו מאיתנו חולצה ועוד קצת פינוקים במתנה.
אז ספרו לנו על החתול שלכם, ולא לשכוח לאחל לו חגחתול שמח!
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל2 weeks ago
מה מהפנט אותנו? טוב ששאלתם! אז כלבים וחתולים שותים בהילוך איטי... 🐕🐈
מזכירים לכם בימים החמים האלה, לא לשכוח לשים מים טריים ונקיים לחיות הבית וגם לחיות הרחוב ❤. ישנה חובה חוקית לשים מים טריים ונקיים לחיות שבבעלותכם, ובמידה ונתקלתם במצב בו מוחזק בע"ח ללא גישה למים זוהי עבירה על חוק צער בעלי חיים, אנא דווחו לנו.
שבוע נעים לכולם!
משמר בעלי החיים בישראל
Hashem Al-Ghaili
How cats and dogs drink water.
משמר בעלי החיים בישראל
משמר בעלי החיים בישראל2 weeks ago
העברת חתולי רחוב ממקום מושבם - עבירה על החוק הנושאת בצידה עונשי מאסר!
היועצת המשפטית של העמותה הגישה עכשיו תלונה במשטרה, על אדם אשר משמר בעלי החיים גילה כי לוקח חתולי רחוב ומעביר אותם ממקומם.
חתול רחוב הינו חתול נטול בעלים, הוא מורגל למקום מושבו אשר לרוב מהווה הבית היחיד אותו הכיר כל חייו. לכידת חתול והעברתו ממקומו, מעבר להיותה לא חוקית, ואף אכזרית (חתול המועבר ממקומו סביר כי יסבול מרעב ויהיה נתון בסכנת מוות בדרך כלל) הינה אף לא יעילה. תודה לחוקר גל וקס בניהול הגשת התלונה. עדכונים בהמשך.
נא שתפו והפיצו כי העתקת חתול רחוב ממקומו הינה עבירה על החוק!
*מצ"ב צילום של חלק ממסמך חוות הדעת של לשכת עורכי הדין בנושא איסור לכידת והעתקת חתולים ממקום מושבם.